Sajtóközlemény – Befejeződött a balatongyöröki Temető utca újabb szakaszának felújítása

2023.10.05.

Befejeződött a balatongyöröki Temető utca újabb szakaszának felújítása

2023/10/05

Balatongyörök Község Önkormányzata 2022. áprilisában nyújtott be támogatási kérelmet a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében megjelent Belterületi utak fejlesztése című, TOP_PLUSZ-1.2.3-21 kódszámú felhívásra. Az útfelújítás a Széchenyi Terv Plusz Program keretében 40,90 millió forint vissza nem térítendő támogatásból valósult meg. A projekt 100 %-os támogatási intenzitású, Magyarország Kormánya az Európai Unió társfinanszírozásával biztosította a megvalósításhoz szükséges forrást. A kapott támogatás felhasználásával Balatongyörök dinamikusan fejlődő belterületi részén, a Temető utcában 300 méterén valósult meg az útburkolat felújítása.

A felújított útszakasz, mint azt neve is mutatja a községi temető mellett halad el. A projekt megvalósítási helyszíne párhuzamos a 71. sz. főúttal, része a Balatongyörök és Vonyarcvashegy közötti alternatív útvonalnak. Azon településrészt lehet vele megközelíteni, mely Balatongyörök legdinamikusabban fejlődő része, rengeteg új lakóház épül ezen a területen. Az út régi állapotában a kátyúk és betöredezett útszél miatt balesetveszélyes volt, az út-alap megerősítése és az új aszfalt réteg leterítése, padka építés közlekedésbiztonsági célokat is szolgált.

A felújítás az út teljes 5 méteres szélességében, hideg-remix technológiával útalapkészítést, majd kiegyenlítő és kopóréteg felvitelét tartalmazta. A projekt keretében nemcsak a kivitelezés költségére nyert támogatást az Önkormányzat, hanem az ehhez kapcsolódó járulékos kiadásokra is, úgymint tervezés, műszaki ellenőrzés és projektmenedzsment. A felújítás megvalósításával a leromlott állapotú út szilárd burkolattal történő megerősítése következtében növekedett a közlekedésbiztonság és a közlekedési komfort. Az érintett útszakaszon megszűntek a rossz műszaki állapotok, javult a belterületi útminőség.

A pályázatról bővebb információ: https://onkormanyzat.balatongyorok.hu/a-temeto-utca-ujabb-szakaszanak-felujitasara-nyert-palyazatot-balatongyorok-kozseg-onkormanyzata/

További információ kérhető:

Varga Zsófia településfejlesztési referens