A „Tisztítsuk meg az Országot!” program keretében 40 m3 szemét összegyűjtésére és elszállítására került sor Balatongyörökön.

2021.06.02.

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Sikeres volt a „Tisztítsuk meg az Országot!” program Balatongyörökön

A Belügyminisztérium az illegális hulladéklerakók felszámolása érdekében a „Tisztítsuk meg az Országot!” projekt keretében nyilvános pályázati felhívást tett közzé többek között települési önkormányzatok számára. Balatongyörök Község Önkormányzata sikeresen pályázott és 990.000 Ft vissza nem térítendő támogatást részesült közterületeken található illegális hulladékok összegyűjtésére, elszállítására és kezelésére. A támogatói okirat száma: 2021/TMOP/0210.

A projekt keretében helyi vállalkozó és a területileg illetékes szemétszállítás biztosító szolgáltató részvételével mindegy 40 m3 vegyes (veszélyes, építési, zöld) került ártalmatlanításra. A munkák 6 helyszínen (a település nyugati felén található szennyvíztisztító közelében, a böngyéri településrészen, a Temető u. külterületi szakaszán, a Mogyorós utcai melletti árok mentén és a 71. sz. főút mellett) zajlottak.

A támogatási összegből nemcsak a szemétösszegyűjtése és elszállítása valósult meg, hanem készült egy kiadvány, mely a szelektív szemétgyűjtésről, a hulladékkezeléssel kapcsolatos helyi tudnivalókról szól, továbbá a kiadvány segítségével megvalósult a lakosság szemléletformálása is.

Kérjük a lakosság fokozott figyelmét az illegális szemétlerakatok megakadályozása érdekében és ha illegális hulladéklerakót találnak, azt a HulladékRadar mobil applikáció segítségével jelezzék az Innovációs és Technológiai Minisztérium felé!