10 millió fa – Balatongyörök

2019.10.08.

2019. november 9-én kerül megrendezésre az országos “élet napja” faültető nap, melyet Balatongyörök Község Önkormányzata is támogat. Így helyi szinten is lehetőség van a Fa-ültetéshez való csatlakozásra.

Mindenkit örömmel várnak a szervezők, aki ültetni szeretne, valamint bármilyen felajánlást tenne, ami az ültetők munkáját segíti (meleg ital, harapnivaló, dolgos kezek). Egyénileg is lehet csatlakozni a mozgalomhoz, amennyiben valaki a saját kertjében fát ültet és azt lefényképezi, bizonyítva az ültetést, bekerül a központi regisztrációba, növelve ezzel az adott napon elültetett fák számát.

Fontos, hogy a faültetés nem csak erre a napra szól. A szervezők folyamatosan keresik a beültethető területeket, és várják a felajánlásokat: terület, csemete, anyagi támogatás.

A nagy faültetés csak a kezdete egy hosszútávú, felelősségteljes gondolkodás kialakításának.

Találkozzunk november 9-én!

További információ: