Lomtalanítás 2024. október 18. és 19.

2024.09.27.

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy Balatongyörök település lomtalanításának időpontja: 2024. október 18. péntek és október 19. szombat

A lomhulladékot a hulladéklerakó telepen kihelyezett konténerbe lehet elhelyezni október 18., pénteken 8:00-15:00 és október 19., szombaton 8:00-13:00 között.

A lomtalanítás során csak nagy darabos hulladék kerül elszállításra. A lomtalanítás során a konténerbe helyezhető hulladékok az alábbiak:

• bútor, berendezési tárgy, eszköz (ülőgarnitúra, polc, szekrény, asztal, szék, fogas)
  • hordó
  • kerti garnitúra
  • szőnyeg
  • nagyobb játék

Maximum 10 kg/fő súlyban kerülhet lom hulladék elhelyezésre a konténerbe.

Értelemszerűen lomtalanítást csak díjfizető ügyfél vehet igénybe, a jogosultságot számlával lehet igazolni.

Lomtalanítás során a konténerbe az alábbi hulladékok nem helyezhetőek el:

– a háztartásokban naponta képződő hulladék (kommunális hulladék, gyűjtőedényben elhelyezhető vegyes kommunális hulladék)

– ipari, mezőgazdasági, szolgáltatási tevékenység következtében keletkezett hulladék, gazdálkodó szervezetek által kihelyezett hulladék

– veszélyes hulladék (pl.: festék illetve festékes doboz, vegyszeres dobozok, hígító, pala, akkumulátor, stb.)

– építési törmelék (pl.: törmelék, bontott ajtó, ablaküveget tartalmazó nyílászáró, kőzetgyapot, lapátos áru: homok, cement, mészhidrát stb.)

– elektronikai hulladék (pl.: hűtő, TV és egyéb elektronikai háztartási eszközök)

– autóbontási hulladék, gépjárműroncs

– ruhanemű

– zöldhulladék (ág, nyesedék, lomb, fű)

– állattetem

– szénpor, hamu, föld

– elkülönítetten gyűjtött üveg, papír, műanyag és fém hulladék

– autógumi

Gazdálkodó szervezetek nem helyezhetnek el hulladékot a konténerben!

Indokolt esetben a lom hulladéklerakó telepre szállításában kérhető segítség, melyet az alábbi kérelem nyomtatvány leadásával lehet igényelni a Hivatal 1. számú irodájában 2024. október 16-ig.

Lomtalanítás kérelem 2024