Új elektromos autóval bővült az önkormányzat gépjármű állománya

A Balaton Fejlesztési Tanács pozitívan bírálta el a településfejlesztési beruházásokat támogató pályázati kiírás Elektromos közterület karbantartó eszközök, járművek beszerzése célterületére beérkezett támogatási kérelmünket. A pozitív támogatói döntésnek köszönhetően Biró Róbert polgármester és Németh István községgondnok átvehették a Renault Kangoo Van E-Tech 100 % electric extra 22 kW AC típusú gépjárművet.

Balatongyörök Község Önkormányzatának mindennapjait alapjában határozza meg a település üdülő jellege és a településre egész évben érkező vendégek sokasága. Községünk elsősorban a természeti értékeivel, rendezett közterületeivel, kiváló strandjaival, színvonalas programjaival kíván vonzó célpont lenni mind a hazai, mind a külföldről érkező vendégeknek számára. Balatongyörök belső úthálózatának a hossza meghaladja a 40 km-t, a településen halad át a balatoni bringakörút 6 kilométeres szakasza is. Önkormányzatunk közigazgatási területe – 37 km– a lakosság számához képest nagy. A közterületek, közparkok és strandok csaknem 24 ha területen helyezkednek el.

A gépjármű komoly segítséget fog jelenteni az egymástól sokszor nagy távolságban lévő zöldfelületek gondozásában és az ápolt településkép biztosításában (munkaerő, szerszámok, anyagok helyszínre szállítása, anyagbeszerzés, munkavégzés ellenőrzése, elvégzendő munkák felmérése, stb.). A közterületek, strandok karbantartásához különösen indokolt az elektromos autó beszerzése, ugyanis a gépjármű használatával nem szennyezzük a közvetlen környezetet, nincs káros anyag kibocsátás és a nyári időszakban a korai órákban induló községfenntartási munkálatok alacsony zajjal járnának. Az autó által ellátott feladat jellege alapján is maximálisan indokolt az elektromos jármű beszerzése, ugyanis rövid utak, gyakori megállásokkal kell számolnunk a gépjármű használata során a községüzemeltetés, zöld-terület karbantartás miatt. Az elektromos gépjárművek további előnye, hogy kisebbek a fenntartási költségek egy robbanó motoros járműhöz képest, illetve a kiválasztott, bevált és megbízható modell garantálja, hogy a fenntartási időszakon túl is használni tudjuk a megvásárolt eszközt.