Avar és kerti hulladék égetésének szabályai

2022.01.10.

Tájékoztatjuk a Tisztelt lakosságot, ingatlantulajdonosokat, hogy az avar és kerti hulladék égetésének szabályaira a jövőben az önkormányzat rendeletében meghatározott, alábbiakban ismertetett szabályok alkalmazandók:

A község egész területén avart és kerti hulladékot nyílt téren égetni május 1. és szeptember 30. közötti időszakban tilos.

Vasárnap és ünnepnapok kivételével október 1. és április 30. közötti időszakban az égetést a tűzvédelmi szabályok szigorú betartásával és úgy kell elvégezni, hogy a füst, korom, hőhatás a szomszédos ingatlanokat ne károsítsa, illetve ne veszélyeztesse. Ennek érdekében kérjük a tisztelt ingatlantulajdonosokat, hogy a békés közösségi együttélés szem előtt tartásával előzetesen tájékoztassák szomszédaikat a tervezett égetés időpontjáról.

Az égetés során az alábbiakra szeretnénk felhívni a figyelmüket.

• Égetni csak száraz kerti hulladékot lehet.
  • Tilos az avar és kerti hulladék égetése párás, tartósan ködös, esős időben, füstköd-riadó és erős szél esetén.
  • Tilos égetni kulturális létesítmények 100 méteres körzetében az intézmény működésének ideje és kulturális rendezvények időtartama alatt, valamint az egyházi és vallási rendeltetésű ingatlanok 100 méteres körzetében az egyházi szertartások ideje alatt.
  • Az égetést csak 18 éven felüli cselekvőképes személy végezheti.
  • Az avar és kerti hulladék közterületen történő elégetése tilos.
  • A tűz őrzéséről és veszély esetén annak eloltásáról az égetést végző köteles gondoskodni. Az égetés helyszínén olyan eszközöket és felszereléseket kell készenlétben tartani, amelyekkel a tűz terjedése megakadályozható, a tűz eloltható, így különösen kerti locsolótömlőt, vagy legalább 50 l vizet edényben, tűz oltására alkalmas tűzoltó készüléket, lapátot, ásót, vasvillát vagy egyéb kézi szerszámot.